Resultater 2012

Samlet stilling Fyn Rundt for Bevaringsværdige Sejlskibe


Store klasse

Aron 8 nr. 1
Brita Leth 15 nr. 3
Fylla 41
Johanne 29
Lilla Dan 17
Loa 30
Martha 38
Zar 19
Fulton udg
Atene 20
Canstantia 11 nr. 2
Havet udg

Mellem klasse

Anna Elise 26 
Anna Møller 11
Elsa Magrethe 9 nr.2
Hjalm 33
Mira 9 nr. 1
Skiblander II 23
Grønne Erna 28
Emanuel 30
Jens Krogh 11 nr. 3

Lille Klasse

Bolette 18 
Meta 
Muller 5 nr. 1
Planatoke 
Solvang 
Vega 12 nr.3
Havgassen 7 nr. 2

Special Klasse

Atlanta 11
Elbe No 5. 7 nr. 1 
Valkyrien 11 nr.3
Flekkerøy 8 nr. 2


5. Etape Faaborg til Svendborg  


Store klasse

Aron 2
Brita Leth 4
Fylla 10
Johanne 7
Lilla Dan 5
Loa 9
Martha 8
Zar 6
Fulton udg
Atene 3
Canstantia 1
Havet dnf

Mellem klasse

Anna Elise 6
Anna Møller 2
Elsa Magrethe 3
Hjalm 9
Mira 4
Skiblander II 5
Grønne Erna 7
Emanuel 8
Jens Krogh 1

Lille Klasse

Bolette 4
Meta 5
Muller 1
Planatoke udg
Solvang 6
Vega 3
Havgassen 2

Special Klasse

Atlanta 5
Elbe No 5. 3
Valkyrien 2
Flekkerøy 1
Viking 4

 

4. Etape Sønderborg til Faaborg 


Store klasse

Aron 1
Brita Leth 2
Fylla 10
Johanne 9
Lilla Dan 6
Loa 7
Martha 8
Zar 6
Fulton udg
Atene 4
Canstantia 3
Havet udg

Mellem klasse

Anna Elise 6
Anna Møller 4
Elsa Magrethe 2
Hjalm 9
Mira 1
Skiblander II 7
Grønne Erna 8
Emanuel 5
Jens Krogh 3

Lille Klasse

Bolette 5
Meta udg
Muller 1
Planatoke 4
Solvang 6
Vega 3
Havgassen 2

Special Klasse

Atlanta 4
Elbe No 5. 1
Valkyrien 3
Flekkerøy 2

 

3. Etape Assens til Sønderborg 

Fyn Rundt holdte varmefri i dag....

2. Etape Middelfart til Assens


Store klasse

Aron 1
Brita Leth 3
Fylla 11
Johanne 6
Lilla Dan 4
Loa 11
Martha 11
Zar 7
Fulton 11
Atene 5
Canstantia 2
Havet EX

Mellem klasse

Anna Elise 5 
Anna Møller 4
Elsa Magrethe 1
Hjalm 9
Mira 2
Skiblander II 6
Grønne Erna 7 
Emanuel 9
Jens Krogh 3

Lille Klasse

Bolette 4
Meta DNF
Muller 1
Planatoke 5
Solvang DNF
Vega 3
Havgassen 2

Special Klasse

Atlanta DNF
Elbe No 5. 2
Valkyrien 3
Flekkerøy 1

 

1. Etape Kerteminde til Middelfart


Store klasse

Aron 4
Brita Leth 6
Fylla 10
Johanne 7
Lilla Da 2
Loa 3
Martha 11
Zar 1
Fulton 9
Atene 8
Canstantia 5
Havet 12 

Mellem klasse

Anna Elise 9
Anna Møller 1
Elsa Magrethe 3
Hjalm 6
Mira 2
Skiblander II 5
Grønne Erna 7
Emanuel 8
Jens Krogh 4

Lille Klasse

Bolette 5
Meta 6
Muller 2
Planatoke 4
Solvang 7
Vega 3
Havgassen 1

Special Klasse

Atlanta 2
Elbe No 5. 1
Valkyrien 3
Flekkerøy 4

Resultater alle år

2017

23. juli
Nyborg

24. juli
Kerteminde

25. juli
Middelfart

26. juli
Assens

27. juli
Faaborg

28. juli
Svendborg